Animator zabaw i działań plastycznych

Termin: 07.05.2016 (sobota) w godz. 09.00-15.00

Miejsce: Przedszkole nr 62 we Wrocławiu, ul. Stabłowicka 97

Szkolenie teoretyczne i  praktyczne przygotowane jest z myślą o osobach, które z działaniami plastycznymi spotykają  się po raz pierwszy i nie posiadają wybitnych umiejętności manualnych oraz dla bardziej uzdolnionych poszukujących nowych pomysłów i inspiracji plastycznych do pracy z dziećmi podczas pikników, festynów, imprez dla dzieci oraz w przedszkolach i świetlicach środowiskowych.

Program szkolenia:

  1. Zabawy: integracyjne, z chustą Klanzy, muzyczno-rytmiczne.
  2. TECHNIKI MALARSKIE, RYSUNKOWE I GRAFICZNE – ciekawe pomysły na wykorzystanie wybranych technik.
  3. DESIGNE DLA MŁODYCH – tworzymy kostiumy, obuwie, galanterie, meble, poduszki, książki, stemple, papiery pakowe, książki, kartki okolicznościowe, zabawki, miniaturowe place zabaw, podwórka … a to wszystko z odpadów, resztek śmieci.
  4. PLASTYKA A TEATR – grupowe działania twórcze na granicy sztuki plastycznej i teatru. Działania w przestrzeni.
  5. HISTORIA SZTUKI DLA DZIECI – przykładowy cykl działań plastycznych wykorzystujący różne dziedziny plastyczne (malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika, wzornictwo przemysłowe) w nawiązaniu do konkretnych kierunków w historii sztuki jak również do dziedzictwa kultury polskiej tradycyjnej.
  6. SZTUKA A ZABAWA – bawimy się sztuka: działania nawiązujące do happeningu i działań performance.
  7. Nauka skręcania zwierzątek i innych form z baloników.

Prowadzące:
mgr Lidia Sieklucka – pedagog, logopeda kliniczny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, wiceprezes Stowarzyszenia FamiLANDIA. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Wykładowca na kursie pedagogicznym w WSB oraz firmie „Omega”. Autorka projektów edukacyjnych dla dzieci i rodziców, logopeda w Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Anny we Wrocławiu.
mgr Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog o specjalizacji poradnictwo, animator kultury, trener. Prowadzi terapię pedagogiczną i terapię przez zabawę. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć muzycznych dla dzieci 0-6l. Pracuje z rodzinami wspierając je w trudnościach wychowawczych, autorka projektów edukacyjnych i wychowawczych dla rodziców.
mgr Aleksandra Karbowniczek – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Hochschule für Bildende Künste Braunschweig w Niemczech. Prowadzi własną firmę Pracownia Grafiki Różnej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, rysunkiem, ilustracją. Od kilkunastu lat zajmuje się edukacją nieformalną. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracowała jako instruktor plastyczny m.in. z Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu, z wrocławskim Teatrem Lalek.

 

Koszt: 150 zł  od osoby. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51