Dla Dzieci

Drodzy Rodzice,
Czytanie ubogaca Wasze dzieci. Pomaga zrozumieć otaczający je świat. Kształtuje odpowiednie postawy i wyzwala w małym człowieku pozytywne emocje.
Odpowiednio dobrane książeczki pomagają dzieciom prawidłowo się rozwijać, ale także nam Rodzicom ukazują świat widziany oczyma dziecka.

Polecamy książeczki z serii „Kamyczek”:
„Kamyczek. Mówi nie!”
„Kamyczek. Złe sny”
„Kamyczek. Dobranoc”
„Kamyczek. Na nocniczku”
„Kamyczek. Miła niespodzianka”
„Kamyczek. Na zakupy”
„Kamyczek. Uwaga!”
„Kamyczek. Przy stole”

To książeczki przeznaczone dla dzieci dwu-, trzyletnich. W bardzo przystępny sposób pomagają zrozumieć, ale także oswoić małego czytelnika z nowymi i trudnymi sytuacjami. Uczą samodzielności i ułatwiają pokonywanie dziecięcych słabości. Utożsamianie się z tytułowym Kamczykiem sprawia, iż dziecko staje się pewniejsze i próbuje zmierzyć się z danym problemem.
Język książeczek jest prosty i „łagodny” co jest nie bez znaczenia w zetknięciu się z tak wymagającym odbiorcą.


„Złotnik między dębami”
Ks. Jan Warta

Książeczka przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Jej bohaterem jest rodzina Lipieńków, mieszkająca z małą córeczką Terenią z dala od miasta.
Lipieńkowie to bardzo uczciwi ludzie, ciężko pracujący na roli i w zagrodzie. Żyją w zgodzie
z naturą i podporządkowują się jej prawom. Są bardzo szczęśliwi. Jednak pewnego dnia wszystko się zmienia – powódź niszczy cały ich dobytek. Lipieńkowie zmuszeni są prosić mieszkańców miasta o pomoc, lecz jej nie otrzymują i sami muszą zmierzyć się
z nieszczęściem, jakie ich spotkało.
Jest to bardzo pouczająca opowieść, ukazująca dzieciom wartości którymi należy kierować się w życiu. Mówiąca o tym, że dobro zawsze zwycięża, a miłość, szczodrość i szczerość to cnoty cenniejsze niż wszelkie bogactwa.