Dzieci w świecie mediów

Termin: 09.03.2016 (środa) w godz. 16.00 – 19.00

Miejsce: Przedszkole nr 62 we Wrocławiu, ul. Stabłowicka 97

Prowadząca: mgr Joanna Anioł – absolwentka pedagogiki i psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz doktorantka w Zakładzie Edukacji Dorosłych i Studiów Kulturowych. Od 2013 r. prowadzi w Poradni Rodzinnej przy parafii Św. Anny warsztaty „Być mamą” oraz inne warsztaty wychowawcze dla rodziców. Jest autorką kilku publikacji, związanych z macierzyństwem oraz mediami. Bierze również regularny udział w projektach badawczych realizowanych przez Instytut Pedagogiki.

Program szkolenia:

O dzieciach, które przyszły na świat w ostatnich kilkunastu latach mówi się niekiedy, iż są one „cyfrowymi tubylcami”. To określenie ma oddawać fakt ich głębokiego zaangażowania w wirtualną rzeczywistość i doskonałą orientację w świecie nowych technologii. Celem zajęć jest analiza oddziaływania mass mediów na rozwój poznawczy, emocjonalny i moralny dzieci oraz młodzieży. Warsztat stanowi dobrą bazę do samodzielnego przygotowania cyklu spotkań z rodzicami i dziećmi.

Program:

  1. Kiedy i jak długo dzieci mogą korzystać z mediów aby zdrowo i harmonijnie się rozwijać?
  2. Pozytywne i negatywne aspekty gier komputerowych.
  3. Uczenie się z mediów.
  4. Dlaczego warto wiedzieć co oglądają dzieci? O związku pomiędzy zachowaniem
    a wzorcami ze świata medialnego.

Wskazówki, jak pomóc dzieciom w krytycznym odbiorze treści medialnych.

Koszt: 100 zł  od osoby. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51