Emisja głosu

Terminy (trzyczęściowy warsztat): 01, 08 i 15.04.2016 (piątki), w godz. 16.00 – 19.00 

Miejsce: Przedszkole nr 62, ul. Stabłowicka 97

Prowadząca: mgr Magdalena Michalak – pedagog, logopeda, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, specjalistka od emisji głosu. Z pasją i zaangażowaniem pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi nad kształtowaniem i usprawnianiem mowy oraz dbaniem o jak najlepszą jakość wymowy. Prowadzi szkolenia i udziela konsultacji indywidualnych z zakresu logopedii i emisji głosu.

Program szkolenia:

1. Jestem głosem. Czym jest głos i skąd się bierze. Barwa, skala i siła głosu, krótkie wprowadzenie.
2. Kilka słów o sile dobrego, wydajnego oddechu – o różnych mechanizmach i sposobach oddychania. Metody i techniki na poprawienie i pogłębienie oddechu. Różnica między wdechem a wydechem. Wydłużanie fazy wydechowej. Uzyskiwanie właściwego toru oddechowego. Ćwiczenia praktyczne.
3. Jak przygotowad się do mówienia? Gimnastyka twarzy, języka i całego ciała. Ustawianie głosu do mówienia.
4. Prawidłowa artykulacja – jak pracować nad poprawną wymową poszczególnych głosek i wyrazów – gry i zabawy słowne.
5. Dobra dykcja podstawą sukcesów w komunikacji (akcent, intonacja, melodia, rytm w wypowiedzi, pauzowanie, zawieszanie). Zestaw ćwiczeń pokazujących, jak różnorodnie można wyrażać tę samą rzecz, zdanie lub słowo (jedno zdanie – wiele możliwości).
6. Interpretacja tekstów – jak zainteresować odbiorcę swoją mową.
7. Zabawy dramowe szansą na likwidację wewnętrznych napięć, które blokują prawidłową wymowę.
8. Parę słów o autoprezentacji.
9. Podsumowanie pod kątem zdobytych umiejętności używania swojego głosu.
10. Czas na relaks – bo mówienie wymaga odpoczynku i oddechu.

Na szkoleniu obowiązuje luźny strój, miękkie obuwie lub grube skarpety. Prosimy o zabranie ze sobą wody mineralnej oraz maty treningowej.

Koszt: 160 zł  od osoby za całość (3 dni, w sumie 9h). W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695 745 135, 503 41 38 51.