Grupa rozwojowa dla rodziców

heart-700141__340

 

„Grupa rozwojowa dla rodziców” to stała grupa 12 osób, podczas której jest możliwość rozmawiania o bieżących problemach z dziećmi, przyglądania się im i szukania dobrych rozwiązań. Dzięki wsparciu uczestników grupy i osób prowadzących, rodzice mogą badać z czego się te problemy składają – co jest po stronie rodzica, co jest po stronie dziecka, co ja jako rodzic mogę dla siebie zrobić i jaka jest w całym problemie moja odpowiedzialność. W trakcie spotkań będziemy też uczyć się nazywać emocje (swoje i dzieci) oraz będziemy zdobywali wiedzę o sobie samych. Wiedza o sobie jest niezwykle cenna, bo jest ona zasobem, który przede wszystkim można potemour-little-angel-1431426 wykorzystywać w życiu codziennym, w tysiącach frustrujących lub przerażających sytuacji z dziećmi. „Grupa rozwojowa dla rodziców” ma charakter grupy wsparcia z akcentem na rozumienie i szukanie rozwiązań.

Do udziału w grupie szczególnie zapraszamy osoby, które wcześniej uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, np. z cyklu „Rozumieć dziecko” czy „Jak mówić, aby dzieci słuchały, jak słuchać, aby dzieci mówiły”.

 

Prowadzące: Anna Mazurczyk-Peisert, Agnieszka Helwing-Brodala:
Terminy: luty – maj 2019, dokładne daty podamy na początku roku 2019.

Czwartki, w godz. 19.00 – 21.00

Miejsce: Poradnia Rodzinna przy Parafii pw. Św. Anny we Wrocławiu, ul. Brodzka 160.

Zapisy: kontakt@familandia.pl
Informacje: Agnieszka Helwing-Brodala, tel. 503 41 38 51

logo Wrocławia

 

Grupa rozwojowa jest bezpłatna, realizowana jako część projektu Poradni Rodzinnej przy Parafii pw. Św. Anny, współfinansowana przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl).

 

 

Prowadzący:

Agnieszka Helwing-Brodala –  Agnieszka Helwing-Brodalapedagog o specjalizacji poradnictwo, absolwentka Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu (terapia Gestalt), trener Wideotreningu Komunikacji, terapeuta pedagogiczny, psychoterapeuta w trakcie całościowego szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  Pracuje z rodzinami i nauczycielami wspierając ich w trudnościach wychowawczych, autorka projektów edukacyjnych i wychowawczych dla rodziców i nauczycieli oraz projektów wspierających matki w początkowym okresie macierzyństwa. Prowadzi terapię pedagogiczną dzieci i psychoterapię osób dorosłych, stale pracuje pod superwizją.

 

Anna Mazurczyk-Peisert – psycholog, psychoterapeuta systemowy, terapeutka integracji sensorycznej, założycielka Ośrodka Integracji Sensorycznej „Harmonia” we Wrocławiu.