Holistyczna pełnia zdrowia

Zapraszamy na szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie FamiLANDIA. Są jeszcze wolne miejsca na specjalistyczne szkolenie dla logopedów, pielęgniarek i opiekunów osób niepełnosprawnych Wczesna diagnoza i stymulacja oralna w terminie 01.12.2012

Najbliższy Klub Rodziców odbędzie się w dniu 29.11.2012 w godz. 16.30-18.30. Zapraszamy serdecznie na spotkanie się z panem Piotrem Orlińskim, coachem zdrowia i farmaceutą, który opowie nam o holistycznej pełni zdrowia, czyli jak zachować zdrowie na lata.

Co to oznacza holistyczny? To postrzeganie człowieka jako całości – zarówno jako ciała, jak i umysłu. Współpraca tych dwóch elementów jest kluczowa dla osiągnięcia zdrowia.

Pełnia zdrowia jest pełną świadomością potrzeb Twojego organizmu, likwidowaniem przyczyn, a nie tylko objawów chorób oraz profilaktyką. By cieszyć się zdrowiem należy pracować na dwóch płaszczyznach: ciała i umysłu. Jakość Twojego zdrowia zależy od współpracy czterech elementów, które składają się na pełnię zdrowia:

– detoks – czyszczenie wątroby, nerek, jelit, pozbycie się pasożytów i grzybów, odkwaszenie organizmu

– odżywianie – czyli co i jak jeść by być w zgodzie z fizjologia naszego ciała, unikanie popularnie występujących toksycznych dodatków

– leki/suplementy – na co zwrócić uwagę przy przyjmowaniu suplementów, długotrwałe skutki przyjmowania niektórych leków oraz wszelkie informacje

– coaching czyli praca na emocjach, ograniczających przekonaniach. Mało kto zdaje sobie sprawę, iż wyparte/nieuświadomione emocje mogą  się zamanifestować w postaci fizycznych dolegliwości poszczególnych organów a także w postaci przewlekłego bólu. Nazywa się to psychosomatyka. Uwalnianie negatywnych emocji, zmiana ograniczających przekonań jest niekiedy konieczna, by inne elementy mogły być skuteczne.

Przyjdź i dowiedz się w jaki sposób na co dzień chronić zdrowie swoje i swojego dziecka. Zapraszamy serdecznie! 

Prowadzący: Piotr Orliński, coach zdrowia, farmaceuta.

Zapraszamy Was, Drogie Mamy, do stworzenia publikacji o początkach macierzyństwa. Chciałybyśmy je odczarować. Opowiedzieć o nim takim jakim jest. Myślimy, że opowiadanie realnych, nieprzekłamanych historii może pomóc debiutującym mamom w łatwiejszym przyjęciu roli mamy oraz rozwianiu różnych obaw i wątpliwości tego okresu. Opowiadania (anonimowe) chcemy umieścić na naszej stronie oraz stworzyć z nich publikację, którą dostanie każda świeżo upieczona mama z Wrocławia. Dołączcie się do nas! Publikacja powoli już powstaje, zbieramy materiały, zaczynamy również wywiady z mamami, które zgłosiły się do projektu. Jeśli nie masz czasu pisać, a chciałabyś opowiedzieć innym kobietom o swoich początkach macierzyństwa, napisz do nas, zrobimy z Tobą wywiad! Czekamy na Wasze zgłoszenia.