KOSF – Karty Oceny Słuchu Fonemowego

test do badania słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Ocena prawidłowego i zaburzonego słuchu fonemowego dziecka. Warsztaty z projektowaniem terapii słuchu fonemowego.

Terminy w roku 2021:
21.11.2021 (niedziela), w godz. 10.00-14.00
11.12.2021 (sobota), w godz. 10.00-14.00

Miejsce: ONLINE na platformie Zoom

Opis szkolenia:

Karty Oceny Słuchu Fonemowego – KOSF są pierwszym polskojęzycznym standaryzowanym testem przeznaczonym do oceny słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Pozwalają na ustalenie poziomu słuchu badanego dziecka w danej grupie wiekowej. Przeznaczony jest do badań diagnostycznych, przeprowadzanych przez nauczycieli 

wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów oraz innych osób zajmujących się oceną słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Ocena prawidłowego i zaburzonego słuchu fonemowego dziecka. Warsztaty z projektowaniem terapii słuchu fonemowego.

Badanie KOSF-em obejmuje 4 grupy wiekowe: od trzeciego, od czwartego, od piątego i od szóstego roku życia. Konstrukcja testu umożliwia szybką i sprawną ocenę słuchu fonemowego dzieci w poszczególnych grupach wiekowych, a ustalenie norm rozwojowych pozwala na zorientowanie się, czy badane dziecko prezentuje prawidłowy rozwój słuchu fonemowego, czy wykazuje nieprawidłowości.

Program szkolenia:

  1. Teoretyczne ujęcie słuchu fonemowego:
  2. Karty Oceny Słuchu Fonemowego na tle innych narzędzi do diagnozy słuchu fonemowego
  3. Charakterystyka Kart Oceny Słuchu Fonemowego jako narzędzia diagnostycznego
  4. Prezentacja wnętrza teczki KOSF
  5. Omówienie karty diagnozy
  6. Procedura badania testem KOSF
    1. Prezentacja filmów przedstawiających prawidłowe badanie testem KOSF
    2. Obliczanie i interpretacja wyników, wnioski diagnostyczne
    3. Praktyczne zastosowanie testu KOSF dla dzieci w wieku przedszkolnym: analiza przypadku.
    4. Projektowanie terapii słuchu fonemowego
    5. Zaprezentowanie ćwiczeń oraz materiałów do terapii
    6. KOM-Kod – komputerowe wsparcie diagnozy KOLD
    7. Pogłębienie diagnozy innymi narzędziami – przedstawienie innych narzędzi do diagnozy KOMLOGO

Prowadzącadr Joanna Gruba – absolwentka pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim, logopedii i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Opolskim oraz informatyki szkolnej na Uniwersytecie Śląskim. Autorka i współautorka 4 testów diagnostycznych (KOSF, KOLD, KORP, KOGS). Kierownik projektów naukowo-dydaktycznych, np. Fonem, Encyklopedia Logopedii. Redaktor naczelna czasopisma „Przegląd Logopedyczno-Pedagogiczno-Psychologiczny”. Autorka licznych publikacji o tematyce logopedycznej, pedagogicznej oraz raportów o stanie kształcenia logopedów.

Koszt: 50 zł  od osoby (CENA PROMOCYJNA!). W cenę wliczone są zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51