test do badania słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Ocena prawidłowego i zaburzonego słuchu fonemowego dziecka. Warsztaty z projektowaniem terapii słuchu fonemowego.
Terminy w roku 2021:
21.11.2021 (niedziela), w godz. 10.00-14.00
11.12.2021 (sobota), w godz. 10.00-14.00
Miejsce: ONLINE na platformie Zoom
Opis szkolenia:
Karty Oceny Słuchu Fonemowego – KOSF są pierwszym polskojęzycznym standaryzowanym testem przeznaczonym do oceny słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Pozwalają na ustalenie poziomu słuchu badanego dziecka w danej grupie wiekowej. Przeznaczony jest do badań diagnostycznych, przeprowadzanych przez nauczycieli
wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów oraz innych osób zajmujących się oceną słuchu fonemowego u dzieci w wieku od trzech do siedmiu i pół lat. Ocena prawidłowego i zaburzonego słuchu fonemowego dziecka. Warsztaty z projektowaniem terapii słuchu fonemowego.
Badanie KOSF-em obejmuje 4 grupy wiekowe: od trzeciego, od czwartego, od piątego i od szóstego roku życia. Konstrukcja testu umożliwia szybką i sprawną ocenę słuchu fonemowego dzieci w poszczególnych grupach wiekowych, a ustalenie norm rozwojowych pozwala na zorientowanie się, czy badane dziecko prezentuje prawidłowy rozwój słuchu fonemowego, czy wykazuje nieprawidłowości.
Program szkolenia:
- Teoretyczne ujęcie słuchu fonemowego:
- Karty Oceny Słuchu Fonemowego na tle innych narzędzi do diagnozy słuchu fonemowego
- Charakterystyka Kart Oceny Słuchu Fonemowego jako narzędzia diagnostycznego
- Prezentacja wnętrza teczki KOSF
- Omówienie karty diagnozy
- Procedura badania testem KOSF
- Prezentacja filmów przedstawiających prawidłowe badanie testem KOSF
- Obliczanie i interpretacja wyników, wnioski diagnostyczne
- Praktyczne zastosowanie testu KOSF dla dzieci w wieku przedszkolnym: analiza przypadku.
- Projektowanie terapii słuchu fonemowego
- Zaprezentowanie ćwiczeń oraz materiałów do terapii
- KOM-Kod – komputerowe wsparcie diagnozy KOLD
- Pogłębienie diagnozy innymi narzędziami – przedstawienie innych narzędzi do diagnozy KOMLOGO
Prowadząca: dr Joanna Gruba – absolwentka pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim, logopedii i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Opolskim oraz informatyki szkolnej na Uniwersytecie Śląskim. Autorka i współautorka 4 testów diagnostycznych (KOSF, KOLD, KORP, KOGS). Kierownik projektów naukowo-dydaktycznych, np. Fonem, Encyklopedia Logopedii. Redaktor naczelna czasopisma „Przegląd Logopedyczno-Pedagogiczno-Psychologiczny”. Autorka licznych publikacji o tematyce logopedycznej, pedagogicznej oraz raportów o stanie kształcenia logopedów.
Koszt: 50 zł od osoby (CENA PROMOCYJNA!). W cenę wliczone są zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.
Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51