Książki dla relaksu

Zapraszamy Rodziców do podzielenia się ciekawą lekturą – przysyłajcie propozycje na kontakt@familandia.pl. Najciekawsze recenzje opublikujemy.

Polecamy:

Katarzyna Rosicka – Jaczyńska: „Ołówek”

Jak wygląda życie chorego człowieka? Kobiety, która kiedyś miała wszystko – pieniądze, znajomości, uznanie społeczne. Czy była wówczas naprawdę szczęśliwa? Czy dopiero w obliczu ciężkiej, nieuleczalnej choroby odkryła prawdziwe uczucie szczęścia? Główna bohaterka „Ołówka” opowiadając swą przejmującą historię, uczy nas, że życie ma zawsze sens. Zawsze jest cudem.

Książka przeznaczona jest dla każdego. „Zdrowym” – przypominająca o wdzięczności za każdy, kończący się dzień. „Chorym” – aby zawsze wierzyli, że są w pełni wartościowymi ludźmi, mającymi swoją godność, uczucia i marzenia. Dla opiekunów – aby umieli w każdym chorym dostrzec człowieka myślącego, czującego i pragnącego godnie żyć. Również dla wszystkich zapatrzonych w siebie, narzekających na swój los, nieumiejących cieszyć się życiem.

——————————————————————————————————————

Carlos Ruiz Zafón: „Cień wiatru”

To ciekawa i pełna niezwykłych historii, opowieść łącząca losy wielu ludzi.
Daniel Sempere – syn księgarza, zgodnie z rodzinną tradycją wybiera książkę, którą musi ocalić od zapomnienia. Nie przypuszcza, iż wybór jakiego dokonał, zmieni całe jego życie. Powieść nieznanego autora doprowadzi go do mrocznych tajemnic i zaskakującego finału.

Dla wszystkich tych, którzy chcą poznać ową tajemnicę i poczuć atmosferę wielkiej, tragicznej miłości. Pragnących choć przez moment znaleźć się w centrum tejże niezwykłej historii.