Maluszek poznaje świat

Maluszek poznaje świat, czyli w jaki sposób uczy się dziecko w pierwszym roku życia. Zajęcia dla opiekunów wraz z dziećmi do 12 miesiąca życia.

Zapraszamy Opiekunów wraz z dziećmi do 1-go roku życia na zajęcia rozwijające wszystkie zmysły maluchów. Korzystając z wiedzy, jaką daje nam nowa dziedzina, czyli Integracja Sensoryczna (SI) dowiemy się wielu interesujących informacji na temat stymulacji dziecka młodszego!

Czy wiecie, jak wiele informacji o świecie przekazuje się dziecku podczas codziennych czynności oraz jak wiele wówczas dziecko się uczy o sobie samym? Jak ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka ma codzienne – często intuicyjnie podejmowane przez rodziców – stymulowanie jego wszystkich zmysłów? Na tym warsztacie uzyskasz wiedzę pozwalającą na najefektywniejsze i radosne spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem – nie „obok niego”.
Prosimy, żeby rodzice i dzieci mieli na sobie niekrępujący ruchów strój oraz o przyniesienie dużego, miękkiego ręcznika.
W programie:
– stymulacja dotykowa – najważniejsza ze wszystkiego! (wierszyki-masażyki)
– stymulacja przedsionkowa (zabawy ruchowe)
– stymulacja słuchowa i wzrokowa (media, muzyka)
– stymulacja węchowa i smakowa (nie tylko o jedzeniu).

Dla rodziców, którym spodoba się temat będzie możliwość uczestniczenia w odpłatnych zajęciach stymulujących (jednorazowo lub cyklicznie), w środy w godzinach przedpołudniowych.

Prowadząca: Dagmara Kraus – pedagog, terapeutka Integracji Sensorycznej.