Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham – warsztaty dla Par

Zapraszamy Pary na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez dwie psychoterapeutki: Maritę Woźny i Agnieszkę Helwing-Brodalę!

Warsztaty są bezpłatne, organizowane w ramach Wrocławskiej Akademii Rodziny 😀

Warsztat dla par jest dla Was, jeśli czujecie, że:
– Wasz związek to już nie jest to samo,
– relacja psuje się od dłuższego czasu,
– nie udaje się jej w żaden sposób naprawić,
a Wy chcecie być razem nie tylko „na złe”, ale też na dobre.

Dla kogo?
Podczas warsztatu pomagamy parom, które kłócą się, obwiniają, nie rozumieją skąd biorą się trudności, czują, że się od siebie oddalają, że ich wzajemne potrzeby nie są zaspokajane. Wspieramy również pary, które chcą pogłębić wzajemną więź i usprawnić swoją komunikację. Warsztaty proponujemy parom, w których obie strony chcą pozostać w związku. Jeżeli parę łączy silna więź, warsztat dostarczy nowych narzędzi pogłębiania relacji, jeśli natomiast w związku pojawił się kryzys, zajęcia warsztatowe pomogą zrozumieć przyczyny aktualnych trudności i znaleźć sposoby ich rozwiązania. Udział w warsztacie możliwy jest tylko w parze.

Wierzymy, że relacja z drugim człowiekiem sprawia, iż człowiek staje się pełniejszy, a życie nabiera większego sensu, kiedy ma się obok osobę, z którą można mnożyć wszystkie uczucia szczęścia i dzielić troski. Wiemy, jak ważne jest, aby czuć, że jest ktoś kto nas rozumie i jest obok bez względu na napotkane trudności.

Przeczytaj, czy któreś ze stwierdzeń dotyczy Ciebie i Twojej bliskiej osoby:
•Szukacie wsparcia, by nauczyć się ze sobą rozmawiać
•Nie umiecie się dogadać, jak dawniej, ale wierzycie, że jeszcze się da
•Widzicie w sobie więcej wad niż zalet
•Trudno rozumieć się wzajemnie
•Wielokrotnie rozmawiacie o tym, co Was boli, ale nie przynosi to rezultatów
•Wasze rodziny pochodzenia są kwestią sporu i wydaje się Wam, że czasem jest to obszar ważniejszy niż Wasz związek
•Boicie się, że to co się dzieje w Waszym związku wpływa na Wasze dzieci
•Kłócicie się i przez to trudno być blisko siebie, przytulać, całować
•Tęsknicie za tym, co było, ale we wzajemnej złości i pretensjach do siebie nie potraficie sobie tego okazać.

Czego możecie się dowiedzieć podczas warsztatu?
•Jak wzajemnie się zrozumieć
•Jak rozmawiać ze sobą, by była to rozmowa pełna szacunku
•Jak odczytywać komunikaty partnera
•Jak mówić o sobie, by nie było to krzywdzące dla drugiej osoby, ale wyrazić to co czuję
•Jak poznać siebie i swojego partnera (choć może znacie się już bardzo długo)
•Jakie obszary życiowe mają wpływ na Wasz związek
•Jak umacniać Wasz związek
•Jak mieć bliski, pełen zrozumienia kontakt z partnerem
•Jakie techniki stosować, by efektywniej rozwiązywać konflikty

Wyznajemy zasadę, że:
Związki idealne nie istnieją. Nie istnieją również niezawodne rady, dzięki którym budowana relacja nigdy nie będzie się psuła. Istnieją natomiast sposoby, które mogą pomoc w znalezieniu drogi do wzajemnego zrozumienia i wsparcia, a tym samym pogłębienia relacji.

Zapraszamy do kontaktu, pomożemy Wam stworzyć nowe sposoby na to, by być bliżej siebie.

SPRAWY ORGANIZACYJNE
Całość oparta jest o pracę grupową, dyskusje, rozmowy we dwoje. Część ćwiczeń prowadzona jest na tle grupy, niektóre z zadań odbywają się w tylko we dwoje, co pozwala poczuć się bezpiecznie i blisko ze sobą, buduje to więź i intymność między partnerami/małżonkami.

Termin: 30.11.2019 w godz. 08.30-18.00
Miejsce: Poradnia Rodzinna przy Parafii pw. Św. Anny, ul. Brodzka 160 we Wrocławiu
Liczebność: maksymalnie 7 par
Warsztat jest bezpłatny!, współfinansowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego
Informacje o Wrocławskiej Akademii Rodziny: wcrs.wroclaw.pl/rodzina

Zapisy: kontakt@familandia.pl

Kto prowadzi?
Codziennie w gabinecie pracujemy z parami, które zmagają się z przeróżnymi trudnościami i ufają, że poprzez spotkania terapeutyczne wspólnie będziemy mogli wypracować nowe rozwiązania.

Marita Woźny – jestem psychologiem, psychoterapeutą, założycielem przestrzeni „Między Słowami”. Podczas terapii par niezmiennie zachwycają mnie momenty, kiedy dwoje ludzi zbliża się do siebie po dłuższej przerwie. Kiedy widzę w oczach kobiety i mężczyzny, jak zaczynają patrzeć na siebie ponownie z miłością, czułością i zrozumieniem. To przywilej móc Wam w tym towarzyszyć. Na co dzień pracuję również w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.
Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o mnie zapraszam do zapoznania się ze stroną
http://miedzyslowami.eu/team/marita-wozny/

Agnieszka Helwing-Brodala – jestem pedagogiem i psychoterapeutą, prowadzę Stowarzyszenie FamiLANDIA. W swojej praktyce terapeutycznej staram się uważnie towarzyszyć osobom z którymi pracuję, aby mogły one zrozumieć swoje emocje, potrzeby i różne konflikty wewnętrzne. Prowadzę wiele warsztatów, podczas których uczestnicy dotykają ważnych dla siebie kwestii – uwielbiam tę formę pracy 🙂
Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie więcej zapraszam na stronę:
http://familandia.pl/pedagog-psychoterapeuta-agnieszka-helwing-brodala/

Opinie Uczestników po warsztatach:

„Przyszliśmy z Żoną na warsztat z „marszu” oderwani od codzienności naszej obecnej, nie przygotowani jakoś, nie miałem refleksji żadnej, jedynie obawy, że chyba tym razem zostanie nam udowodnione, że jesteśmy jednak słabi…
Na warsztacie pierwsze uderzyła mnie otwartość innych par, dzięki której zauważyłem różnice między nami a nimi, miałem wrażenie że większość problemów, o których mówili pozostali my mamy już za sobą. My już przechodziliśmy przez fale problemów, która skłoniła nas do skorzystania z pomocy FamiLANDII. Poczułem ogromną satysfakcję i poczucie, że praca która razem wkładamy (i Wy też) w naszą rodzinę naprawdę przynosi efekty co daje nadzieje, że będzie jeszcze lepiej z nami.
To uczucie było tak silne, że trochę nie umiałem się skupić na warsztacie jako terapii dla nas, na ćwiczeniu podczas którego mieliśmy milczeć i patrzeć sobie w oczy zupełnie nie umiałem się skupić, czuję więc niedosyt. Na szczęście takie ćwiczenie można robić w domu.
Panie prowadzące bardzo spokojnie prowadziły warsztat, czasami emocje były bardzo duże, Dziewczyny wprowadzały jednak dużo spokojnej atmosfery i dawały przestrzeń na chwilę poczucia własnych emocji. 
Chciałbym to jeszcze kiedy przerobić/powtórzyć, np. temat okazywania wdzięczności, niby proste, a dla mnie trudne…
Dziękuję za Wasze wsparcie i energię.”

🙂

„Jesteśmy parą z 15-letnim stażem małżeńskim. Wydawałoby się, że po tylu latach powinniśmy już wszystko o sobie wiedzieć, umieć się porozumieć i rozwiązać każdy konflikt. Ale tak nie jest. Obowiązki domowe, rodzicielskie, życie zawodowe zajmują nam tyle czasu, że nie starcza go na dbanie o relację małżeńską. Łatwo się oddalić. A ten warsztat przypomniał nam, że jesteśmy dla siebie ważni. Mogliśmy porozmawiać o tym, co cenimy w sobie nawzajem i uzmysłowił za ile rzeczy możemy sobie dziękować. Każde z nas usłyszało jak jego partner chce, żeby okazywana była mu miłość  i mogło powiedzieć jakiego okazywania samo oczekuje. Niby takie oczywiste, ale nie mówimy o tym codziennie, a na warsztatach był na to czas. Polecam wszystkim parom. Tym z problemami i tym bez. Bo to był po prostu czas dla nas, który będziemy długo pamiętać.”