Okiem Psychiatry: Trudne zachowania dzieci przedszkolnych

JAK JE ROZUMIEĆ I JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ?

Termin: 25.05.2019 (sobota) w godz. 09.00 – 14.00

Miejsce: ZS nr 18, ul. Młodych Techników 58, Wrocław

Prowadząca: dr n.med Anna Królicka-Deręgowska – lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W trakcie specjalizacji pracowała w Oddziale Stacjonarnym Psychiatrii dla dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Dziennym Ośrodku Psychiatrii  Zaburzeń Mowy we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Practimed we Wrocławiu. Ukończyła kurs „Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego”, obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu integratywnym.

Opis szkolenia:

Trudne zachowania to zachowania stanowiące zagrożenie dla osoby je przejawiającej i osób w jej otoczeniu, uniemożliwiają nabywanie nowej wiedzy i umiejętności lub zaspokajanie potrzeb życiowych. W zależności od osoby i sytuacji różnią się one formą, natężeniem i częstotliwością.

Nieprawidłowe zachowania występują okazyjnie u wszystkich dzieci i są częścią ich prawidłowego rozwoju. Niezwykle ważne jest jednak odróżnienie „normy” od sytuacji, gdy trudne zachowania stają się znacznym problemem dla funkcjonowania dziecka. Do skutecznego wyeliminowania trudnego zachowania niezbędne jest zrozumienie przyczyny jego wystąpienia i dobranie odpowiedniej metody postępowania.

Plan szkolenia:

  1. Wprowadzenie teoretyczne:
  • Czym są trudne zachowania?
  • Przyczyny trudnych zachowań – rodzaje i sposoby ich określenia
  • Strategie postępowania z zachowaniami trudnymi

2. Część praktyczna – analiza trudnego zachowania dziecka i przygotowanie strategii działania na przykładach (praca na materiale przygotowanym przez prowadzącą oraz na własnych przypadkach).

Koszt: 150 zł  od osoby. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51