Okiem Psychiatry: Zaburzenia zachowania i emocji dzieci cz. 1

ZABURZENIA HIPERKINETYCZNE, OPOZYCYJNO-BUNTOWNICZE, ZABURZENIA FUNKCJONOWANIA SPOŁECZNEGO.

Termin: 09.11.2019 w godz. 08.00-11.00

Miejsce: Zespół Szkół nr 18, ul. Młodych Techników 58, Wrocław

Opis szkolenia:
Pierwsza część cyklu zajmującego się zaburzeniami zachowania i emocji u dzieci.

Coraz więcej dzieci wymaga opieki psychiatrycznej i psychologicznej. U dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym częstym problemem są trudne zachowania, których przyczyną są zwykle zaburzenia hiperkinetyczne (zaburzenia aktywności i uwagi, ADHD), zaburzenia opozycyjno-buntownicze i zaburzenia więzi. Ich różnicowanie nie jest proste i nieraz stanowi znaczny problem nawet dla profesjonalistów. Wiedza o tym, skąd wynikają trudności dziecka i co zrobić, żeby współpraca między opiekunem a dzieckiem układała się lepiej jest ważne zarówno dla poprawy funkcjonowania dziecka, funkcjonowania grupy jako całości, jak i poczucia satysfakcji z własnej pracy i skuteczności nauczyciela.

Wskazane wcześniejsze zapoznanie się z materiałami ze szkolenia Okiem psychiatry: Prawidłowy rozwój dziecka. Kolejność realizacji poszczególnych modułów tego szkolenia jest dowolna.

Plan szkolenia:
1.  Wprowadzenie teoretyczne i metody pracy:
a.      Zaburzenia hiperkinetyczne (ADHD)
b.      Zaburzenia opozycyjno-buntownicze (ODD)
c.      Zaburzenia funkcjonowania społecznego:
         – Mutyzm
         – Zaburzenia przywiązania (więzi)

Prowadząca: dr n.med Anna Królicka-Deręgowska – lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W trakcie specjalizacji pracowała w Oddziale Stacjonarnym Psychiatrii dla dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Dziennym Ośrodku Psychiatrii  Zaburzeń Mowy we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Practimed we Wrocławiu. Ukończyła kurs „Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego”, obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu integratywnym.

Koszt: 130 zł  od osoby. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51