Okiem Psychiatry: Zaburzenia zachowania i emocji dzieci cz. 2

ZABURZENIA NASTROJU, MOCZENIE, ZANIECZYSZCZANIE SIĘ, ZABURZENIA JEDZENIA

Termin: 01.12.2021 w godz. 16.30-19.30

Miejsce: szkolenie ONLINE na platformie Zoom

Opis szkolenia:

Druga część cyklu zajmującego się zaburzeniami zachowania i emocji u dzieci.

Zaburzenia depresyjne występują już u dzieci w wieku przedszkolnym, często jednak są nierozpoznawane lub źle diagnozowane i źle leczone. Podobnie rzecz się ma z chorobą afektywną dwubiegunową. Zaburzenia te, podobnie jak moczenie się, zanieczyszczanie się i zaburzenia jedzenia u dzieci wpływają na ich całościowe funkcjonowanie w domu, przedszkolu i szkole, a brak odpowiedniego postępowania prowadzi do nasilania się istniejących trudności i pojawiania się nowych. Na szkoleniu dowiedzą się państwo na co warto zwrócić uwagę, jak wspierać dziecko i (nieraz) rodzica oraz kiedy wystąpienie tych zaburzeń powinno wzbudzić nasze obawy i jak je rozwiać.

Kolejność realizacji poszczególnych modułów tego szkolenia jest dowolna.

Plan szkolenia:

 1. Wprowadzenie teoretyczne i metody pracy:
  1. Depresja u dzieci
  2. Choroba afektywna dwubiegunowa u dzieci
  3. Moczenie się
  4. Moczenie się
  5. Zanieczyszczanie się
  6. Zaburzenia jedzenia u dzieci

Prowadząca: dr n.med Anna Królicka-Deręgowska – lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W trakcie specjalizacji pracowała w Oddziale Stacjonarnym Psychiatrii dla dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Dziennym Ośrodku Psychiatrii  Zaburzeń Mowy we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Practimed we Wrocławiu. Ukończyła kurs „Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego” oraz szkolenie psychoterapeutyczne w podejściu integratywnym.

Koszt: 130 zł  od osoby. W cenę wliczone są zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników w formie elektronicznej.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51