Okiem psychiatry: Zaburzenia zachowania i emocji dzieci cz. 3

ZABURZENIA LĘKOWE, TIKI.

Termin: 15.12.2021 w godz. 16.30-19.30

Miejsce: szkolenie online na platformie zoom

Opis szkolenia:
Trzecia część cyklu zajmującego się zaburzeniami zachowania i emocji u dzieci.

Lęk jest uczuciem, które towarzyszy nam wszystkim. Jest przystosowawczy – zapobiega podjęciu przez nas działań które mogą być niebezpieczne, ratując przed bólem i urazami. Jednak gdy lęk stale dominuje w zachowaniu czy gdy nie pozwala na swobodę – staje się problemem i prowadzi do zaburzeń. Zaburzenia lękowe występują u osób w każdym wieku, jednak ich początków, pewnej tendencji osobniczej upatruje się już we wczesnym dzieciństwie. Omówimy czego dotyczą lęki u dzieci, na co powinniśmy zwracać uwagę i jak radzić sobie z objawami zaburzeń lękowych u dzieci.

Wskazane wcześniejsze zapoznanie się z materiałami ze szkolenia Okiem psychiatry: Prawidłowy rozwój dziecka. Kolejność realizacji poszczególnych modułów tego szkolenia jest dowolna.

Plan szkolenia:

 1. Wprowadzenie teoretyczne i metody pracy:
  1. Zaburzenia lękowe dzieci
   Lęk przed separacją
   Lęk społeczny
   Lęk uogólniony
   Fobie
   Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne
   PTSD
  2. Tiki

Prowadząca: dr n.med Anna Królicka-Deręgowska – lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W trakcie specjalizacji pracowała w Oddziale Stacjonarnym Psychiatrii dla dzieci i Młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Obecnie pracuje w Dziennym Ośrodku Psychiatrii  Zaburzeń Mowy we Wrocławiu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym Practimed we Wrocławiu. Ukończyła kurs „Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego”, obecnie jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu integratywnym.

Koszt: 130 zł  od osoby. W cenę wliczone są zaświadczenia i materiały szkoleniowe dla uczestników w formie elektronicznej.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51