Opóźniony rozwój mowy – kreatywne postępowanie logopedyczne

Termin: 23.05.2020 w godz. 09.30-17.30
Miejsce: Zespół Szkół nr 18, ul. Młodych Techników 58, Wrocław

Program szkolenia
1. Część teoretyczna ok.1,5 – 2 godz
O.r.m. –zakres pojęcia. Prawidłowy rozwój mowy jako inspiracja do prowadzenia terapii. Opóźniony rozwój mowy w świetle zaburzeń integracji sensorycznej. Psychologiczne i pedagogiczne skutki o.r.m. Metody i techniki wspomagające terapię. Program Learning Language and Loving It.
2. Część praktyczna 5,5 – 6godz
Diagnoza. Obszary jakie rozwijamy w terapii dziecka z o.r.m. Przykłady zabaw na pracę w każdym obszarze z uwzględnieniem oddziaływań 1:1 i w małych grupach. (W tym: wzbogacanie słownictwa biernego; wzbogacanie słownictwa czynnego- od samogłosek do wyrazów wielosylabowych; zabawy kształtujące prawidłową odmianę części mowy; modelowanie zdań; ćwiczenia fluencji słownej; zabawy doskonalące motorykę małą i dużą we współdziałaniu z mówieniem; ćwiczenia percepcji, pamięci i uwagi słuchowej). Jak budować atrakcyjne zajęcia w pracy z małym dzieckiem. W co się bawić? Inspiracje dla rodziców. Postępowanie logopedyczne – wskazówki dla rodziców i terapeutów. Jak aktywizować dziecko z opóźnieniem rozwoju mowy podczas występów w przedszkolu.

Prowadząca: ​ mgr Agata Gładowicz- Bojarska – neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej. Od 15 lat pracuje jako logopeda w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym w Krakowie. Inicjatorka i prowadząca spotkania edukacyjne dla rodziców i nauczycieli. Autorka/współautorka warsztatów „Kiedy do logopedy”, „W co się bawić?” , „Dorosły wobec dziecięcej zabawy” oraz „Stymulowanie rozwoju mowy dziecka”. Prowadzi szkolenia dla logopedów z zakresu wywoływania głosek oraz opóźnionego rozwoju mowy. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nauczyciel akademicki – prowadzi zajęcia ze studentami w ramach podyplomowych studiów logopedycznych.

Koszt: 350 zł – W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników. 

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51