Początki macierzyństwa – publikacja.

Drogie Mamy,

Czy miałyście kiedyś w swoim mamowym życiorysie takie momenty, kiedy zastanawiałyście się czy aby na pewno z Wami wszystko w porządku, bo np. nie rozumiecie rodzaju płaczu swojego dziecka albo nie dajecie rady funkcjonować po nieprzespanej nocy? Albo zaraz po powrocie ze szpitala ze swoim nowo narodzonym dzieckiem przeżywałyście – z jednej strony radość, że wreszcie jesteście w domu – a z drugiej lęk i niepewność: „jak ja sobie poradzę”? A może z wielkim spokojem przyjęłyście Waszą nową rolę i ten pierwszy etap odbył się bez większych problemów czy huśtawek emocjonalnych? Jak to z Wami było?

Zapraszamy Was, do stworzenia publikacji o początkach macierzyństwa. Chciałybyśmy je odczarować. Opowiedzieć o nim takim jakim jest, bez sztucznego koloryzowania (jak w prasie czy telewizji), ale też bez przejaskrawiania dramatycznych sytuacji (o których często można przeczytać w Internecie). Czyli nie TYLKO RÓŻOWO, ale też nie TYLKO CZARNO. Myślimy, że opowiadanie realnych, nieprzekłamanych historii może pomóc debiutującym mamom w łatwiejszym przyjęciu roli mamy oraz rozwianiu różnych obaw i wątpliwości tego okresu. Opowiadania (anonimowe) chcemy umieścić na naszej stronie oraz stworzyć z nich publikację, którą dostanie każda świeżo upieczona mama z Wrocławia. Opisujcie więc swoje doświadczenia po urodzeniu dziecka zawierając takie tematy jak:

1. Moje samopoczucie.
2. Moja relacja z mężem.
3. Moja relacja z nowonarodzonym dzieckiem, ze starszym rodzeństwem dziecka.
4. Moje relacje z otoczeniem (z przyjaciółmi, rodzicami, rodziną).
5. Moje ciało.
6. Moje nadzieje i obawy.

Wasze opowiadania (max 5 stron) wysyłajcie na adres: kontakt@familandia.pl zawierając w nich swoje imię i wiek Waszego dziecka/dzieci.
Pomóżcie nam opowiadać prawdę o macierzyństwie!