Relacje mam z warsztatu „Być mamą”

„Od czasu, kiedy zaczęłam uczestniczyć w warsztatach jestem bardziej wyrozumiała, ale za razem wymagająca. Doceniam moją Alę bardziej za jej wysiłki, mam bliższą relację z córką.”

„Mam więcej cierpliwości i wyrozumiałości do zachowań córeczki, dzięki temu że rozumiem z czego one wynikają. Mój spokój i opanowanie wpływa kojąco także na jej samopoczucie.”

„Warsztaty raczej nie zmieniły nic w mioch relacjach z dzieckiem – dalej robię to, co robiłam, tylko teraz umiem to nazwać. Dzięki temu mogę łatwiej rozmawiać o tym z innymi (mężem, znajomymi, rodzicami).”

„Dzięki warsztatom zwracam uwagę na to jak się komunikuję z córką, jak się do niej zwracam, jest mi łatwiej dostrzegać rzeczy, które ona może widzieć ze swojej perspektywy, mam tu na myśli głównie radę o to aby zniżyć się do poziomu dziecka.”

„Bardzo mi się podobała ta metoda (Metoda Wideotreningu Komunikacji VIT)! Na początku sceptycznie, a potem, gdy zobaczyłam efekt z dołączonym komentarzem (bez tego nie byłoby efektu!) doceniłam tę technikę.”

„Metoda VIT poprawiła moją pewność siebie. Zaczęłyśmy tu przychodzić jak byłam 2-tyg. mamą, teraz Gosia ma już 3 miesiące i widzę moje postępy.”

„Potrzebowałam się oswoić z tą metodą. Dopiero po pewnym czasie dostrzegłam, że to ma sens. To będzie miła pamiątka z tego okresu.”

„Metoda VIT zwróciła moją uwagę na sytuacje oczywiste, z których nie zdawałam sobie sprawy, co sprawiło, że mogę pewne „dobre” zachowania pogłębiać.”

„Ta metoda pozwoliła dostrzec wiele pozytywów w moim zachowaniu, z których wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Wydawały się rzeczą oczywistą i normalną. Dzięki tej metodzie uświadomiłam sobie jak ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka mają takie „normalne” gesty.”

„Było to zupełnie nowe doświadczenie, jak najbardziej pozytywne, szczególnie, że w nagraniach były wykorzystywane tylko dobre momenty. Komentarz Agnieszki był również zawsze trafny i dodawałam mi jako mamie więcej pewności siebie.”

Najbardziej podobało mi się: „Możliwość spotkania dzieci w większym gronie na neutralnym gruncie; odpowiednia wielkość grupy; otwartość uczestników i prowadzących, przyjazna atmosfera.”,  „Czas pomiędzy innymi mamami i ich dziećmi, w którym mogłam obserwować dzieci na różnych etapach rozwoju, które są jeszcze przed moim dzieckiem.”,  „Spotkanie z innymi mamami, które mają takie same doświadczenia.”,  „Spojrzenie na problemy z różnych perspektyw, forma warsztatów.”,  „Przede wszystkim doświadczenie prowadzących.”,  „Ćwiczenia grupowe, rozmowy przy filmikach.”

Najmniej podobało mi się: „Że tak krótko.”,  „Za rzadko odbywające się spotkania, za mała ilość zajęć.”, „Szczerze mogę napisać, że nie ma takiej rzeczy.”