Twórcze wykorzystanie klocków LEGO w nauce i zabawie

Twórcze wykorzystanie klocków LEGO w nauce i zabawie – warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych i nauczycieli świetlicy.

Termin: 17.11.2018 (sb), w godz. 09.30-13.30

Miejsce: Wrocław, Zespół Szkół nr 18, ul. Młodych Techników 58

Uwielbiane przez dzieci klocki LEGO to fantastyczna pomoc dydaktyczna o nieposkromionym potencjale edukacyjnym. Po ponad 60 letniej karierze w domach klocki masowo wchodzą do szkół i przedszkoli, by oczarować swoimi możliwościami nauczycieli, rodziców i dzieci. Podczas warsztatów nie tylko budujemy okazałe budowle, maszyny czy pojazdy, dodatkowo za pomocą klocków ćwiczymy zdolności matematyczne, językowe, społeczne, twórcze i percepcyjne. To wspaniała kolorowa i inspirująca zabawa, którą dzieci z powodzeniem mogą odtworzyć w swoich domach ucząc rodziców nowych zastosowań znanych klocków. Nasze motto brzmi „LEGO EDUCATION zaczyna się tam gdzie kończy się instrukcja”.

Cele szkolenia
1. Poznanie twórczych sposobów wykorzystywania klocków LEGO w nauce i zabawie z
dziećmi
2. Dostarczenie nauczycielom pomysłów na rozwijanie u dzieci: myślenia algebraicznego,
wyobraźni przestrzennej, umiejętności językowych, społeczno-emocjonalnych, percepcyjnych i fizycznych poprzez zabawę klockami LEGO
Program szkolenia:
1. Wprowadzenie w filozofię LEGO ® Education.
2. Praca warsztatowa na klockach LEGO ® w obszarach: matematycznym, językowym, społeczno-emocjonalnym, percepcyjnym, fizycznym i twórczym.
3. Prezentacja scenariusza zajęć twórczych z wykorzystaniem klocków LEGO®.

Prowadząca: mgr Karolina Matczak – psycholog, edukator, terapeuta pedagogiczny,
oligofrenopedagog, a przede wszystkim pasjonatka klocków LEGO i twórczej zabawy z dziećmi w każdym wieku. Prowadzę oparte na autorskich scenariuszach warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO EDUCATION.

Koszt: 130 zł od osoby. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51