W obliczu pandemii

16.03.2020

Zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi przechodzimy w tryb pracy zdalnej. Odwołaliśmy wszystkie planowane przez nas szkolenia dla nauczycieli i logopedów oraz warsztaty dla rodziców – na razie do końca marca. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych zaplanowanych spotkaniach, zgodnie z sytuacją w naszym kraju. Wszystkie konsultacje indywidualne przenosimy z gabinetów do sieci via Skype lub telefonicznie. Mocno bierzemy sobie do serca odpowiedzialność społeczną za rozwój pandemii – do zarażenia się wirusem wystarczą tylko 2 osoby: zdrowa i chora. A że wirus przez 14 dni może zupełnie nie dawać objawów nie możemy w pełni gwarantować, że już nie jesteśmy zarażeni. Dlatego apelujemy: #zostańwdomu – spotkaj się z nami telefonicznie lub online. W tym trudnym czasie możemy udzielić Ci wsparcia. Zapisy na konsultacje prowadzi Agnieszka Helwing-Brodala – tel. 503 41 38 51

Grupa psychologów i psychoterapeutów z całej Polski utworzyła wspólny projekt bezpłatnego wsparcia psychicznego dla społeczeństwa w obliczu koronawirusa. Zajrzyjcie na stronę:
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl – tam możecie znaleźć specjalistów, z którymi można porozmawiać telefonicznie lub online.
Bardzo dziękujemy pomysłodawcy i wszystkim specjalistom za wsparcie! „Jako ludzkość po raz pierwszy od ponad 100 lat mierzymy się z globalną epidemią. W tej trudnej sytuacji społeczność psychologów i psychoterapeutów oferuje bezpłatną pomoc osobom szczególnie narażonym na negatywne skutki psychologiczne pandemii.
Nasze wsparcie kierujemy w szczególności do:
– członków personelu medycznego i innych służb zaangażowanych w działania związane z zagrożeniem koronawirusem,
– osób objętych kwarantanną,
– osób, które w związku z wprowadzonymi ograniczeniami straciły z dnia na dzień źródło dochodu,
– osób, które są w kryzysie psychicznym i odmówiono im innej formy pomocy ze względu na epidemię (np. przyjęcia na oddział dzienny szpitala psychiatrycznego)”