Warsztat: Jak pomóc dziecku z głębokimi zaburzeniami mowy i języka

 • Zapraszamy serdecznie logopedów i nauczycieli na wyjątkowe szkolenie krakowskie pt.: „Jak pomóc dziecku z głębokimi zaburzeniami mowy i języka”. Warsztat odbędzie się 08.02.2014 i skierowany jest do osób zajmujących się terapią i wspieraniem rozwoju językowego dzieci wykazujących głębokie trudności w nabywaniu systemu językowego (zaburzenia komunikacji w autyzmie, niepełnosprawność intelektualna, uszkodzeniach słuchu, alalia i afazja dziecięca)  więcej

 

logo WrocławiaW ramach Poradni Rodzinnej przy Parafii pw. Św. Anny we Wrocławiu – Praczach Odrzańskich jest możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów (prawnika, pedagoga, psychologa, doradcy życia rodzinnego i duszpasterza), wzięcia udziału w warsztatach dla Rodziców z cyklu „Rozumieć dziecko” oraz warsztatach dla mam z dziećmi do 1-go roku życia pt.: „Być mamą”. Oferta Poradni jest bezpłatna, współfinansowana przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl).

 

 • Trwa nabór na warsztat „Być mamą” dla mam i dzieci do 1-go roku życia – termin warsztatu 06.03 – 22.05.2014. Szczegóły, opis warsztatu oraz opinie mam biorących udział w nim znajdziecie Państwo tutaj

 

 • W najbliższy czwartek 30.01.2014 odbędzie się II część warsztatu pt.: „Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości„. Lista uczestników tego warsztatu jest już zamknięta.

 

 • Warsztaty w cyklu „Rozumieć dziecko”:
  1. Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz I 23.01 godz. 16.30-18.30
  2. Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz II. 30.01 godz. 16.30-18.30
  3. Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz I 06.02 godz. 16.30-18.30
  4. Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz II. 13.02 godz. 16.30-18.30
  5. Bajkoterapia antidotum na dziecięce lęki i smutki. 22.05 godz. 16.30-18.30
  6. Jak porozumieć się ze swoim nastolatkiem? 20.03 godz. 16.30-18.30
  7. Między telewizorem a komputerem – o dzieciach w świecie mediów. 03.04 godz. 16.30-18.30
  8. Cały rosnę, czyli o rozwoju psychoseksualnym dzieci przedszkolnych. 08.05 godz. 16.30-18.30
  9. Zabawy przygotowujące dziecko do przyszłej nauki czytania i pisania – o dojrzałości szkolnej słów kilka. 05.06 godz. 16.30-18.30
  10. Jak porozumieć się ze swoim nastolatkiem? – cz.II 12.06 godz. 16.30-18.30

  Warsztaty odbywają się w Szkole Podstawowej nr 22, ul. Stabłowicka 143.
  Podczas warsztatów zapewniamy opiekę nad dziećmi w sali zabaw.
  Można zapisywać się na pojedyńcze warsztaty.

  Opis warsztatów

  Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz.I.
  Drugi i trzeci rok życia to trudny czas w życiu dziecka, pełen wyzwań, intensywnych i skrajnych emocji. Rodzice dwu i trzylatków często potrzebują pomocy i czują się bezradni lub obwiniają siebie za trudne zachowania dziecka.
  Co zrobić kiedy maluch złości się, krzyczy, kładzie na ziemi i tupie nogami? Jak poradzić sobie z atakami histerii? Tego dowiesz się na warsztacie!
  Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog, trener.

  Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz.II.
  Druga część warsztatu ma na celu praktyczne przećwiczenie teorii, którą uczestnicy poznają w części pierwszej. Bo rozmowa o rozkrzyczanym dwulatku to zupełnie co innego niż próba zapanowania nad pragnącym postawić na swoim, ukochanym maleństwie. To spotkanie ma na celu przyjrzenie się konkretnym, z życia wziętym przykładom uczestników i wspólną próbę poszukiwania dobrych rozwiązań. Warsztat przeznaczony dla osób uczestniczących w części I.
  Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog, trener.

  Bajkoterapia antidotum na dziecięce lęki i smutki.
  Dzieciństwo to czas beztroskiej zabawy, ale bywa że i lęków, które potrafią zakłócić prawidłowy rozwój dziecka. Doskonałym lekiem na ich pokonanie są bajki terapeutyczne. Czytanie bajek sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i zyskuje tak bardzo potrzebne mu oparcie. Czym jest bajkoterapia i dlaczego wnosi tak wiele w życie i rozwój naszego dziecka, dowiesz się przychodząc na warsztat.
  Prowadząca: Agnieszka Krowicka, biblioterapeutka.

  Jak porozumieć się ze swoim nastolatkiem?
  Skuteczna komunikacja jest podstawą dobrych relacji w rodzinie i w każdym innym środowisku, w którym żyjemy. Niestety, bardzo często dochodzi do zakłóceń utrudniających bądź uniemożliwiających dobre porozumienie. Rodzicom zbuntowanych nastolatków może wydawać się, że nie wiedzą jak dotrzeć do swoich dzieci i jak z nimi rozmawiać. Warsztat ten pozwoli na lepsze poznanie własnych ograniczeń w komunikacji oraz pomoże skuteczniej kontaktować się z dzieckiem i nie tylko.
  Prowadzący: Paweł Romaszko, psycholog, socjoterapeuta.

  Między telewizorem a komputerem – o dzieciach w świecie mediów.
  Co właściwie przekazują dzieciom bajki? Od kiedy pozwolić dziecku na korzystanie z komputera? Ile godzin oglądania bajek to już za dużo? Czy dzieci powinny samodzielnie korzystać z Internetu? Czy kreskówki zawierające sceny przemocy rzeczywiście są szkodliwe? Na te inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi z uczestnikami warsztatów, poświęconych zagadnieniom wychowania w świecie, którego integralną częścią są środki masowego przekazu – telewizja i Internet.
  Prowadząca: Joanna Anioł – pedagog, psycholog, coach

  Cały rosnę, czyli o rozwoju psychoseksualnym dzieci przedszkolnych.
  Na warsztacie dowiecie się jak przebiega rozwój psychoseksualny małego dziecka, jak rozmawiać z dziećmi o seksualności, jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami dzieci i jak chronić dzieci przed nadużyciami na tle seksualnym.
  Prowadząca: Krystyna Pawelec – psycholog.

  Zabawy przygotowujące dziecko do przyszłej nauki czytania i pisania – o dojrzałości szkolnej słów kilka.
  Warsztat jest skierowany do rodziców dzieci przedszkolnych. Na warsztacie dowiesz się, czym jest dojrzałość szkolna, jakie umiejętności powinno posiadać dziecko, aby dobrze radzić sobie w szkole. Warsztat będzie pełen propozycji praktycznych zabaw dla dzieci. Zobaczysz, jak w formie ciekawych zabaw wspierać te umiejętności od najmłodszych lat.
  Prowadząca: Lidia Sieklucka – pedagog, logopeda, nauczycielka wychowania przedszkolnego.

  Zamiast klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice.
  Życie z dziećmi czasami bywa trudne. A już najtrudniejsze jest wtedy, gdy dziecko ma inne zdanie niż rodzice, nie spełnia ich wymagań, nie chce się podporządkować czy chce zupełnie czegoś innego niż dorosły. W takich sytuacjach opiekunom często puszczają nerwy i czasem, w przypływie emocji czy z poczucia bezsilności rodzica, dziecko dostaje klapsa. Warsztat przeznaczony jest dla osób, które chciałyby poznać metody wychowawcze bez użycia kar fizycznych. Na warsztacie zobaczysz jak w inny sposób dyscyplinować dziecko, wyciągać konsekwencję oraz zachęcić je do współdziałania.
  Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog, trener.