Warsztaty umiejętności wychowawczych

Warsztaty dla rodziców

„Słyszałem i zapomniałem.
Widziałem i zapamiętałem.
Zrobiłem i zrozumiałem”
                               Konfucjusz

TRWA NABÓR NA WARSZTATY W TERMINIE
27. września – 22.listopada 2018

 

JAK MÓWIĆ, ABY DZIECI SŁUCHAŁY,
JAK SŁUCHAĆ, ABY DZIECI MÓWIŁY?

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztacie umiejętności wychowawczych opracowanym w oparciu o koncepcje wychowawcze A. Faber, E. Mazlish, T. Gordona, M.Rosenberga oraz w dużej mierze w oparciu o własne (prowadzących) przygotowanie
i doświadczenie terapeutyczne. Razem prowadzimy warsztaty dla rodziców od roku 2014 i jest to już nasza 7 edycja warsztatu „Jak mówić, aby dzieci słuchały, jak słuchać, alby dzieci mówiły”. Dużym atutem, który często podkreślają uczestnicy naszych spotkań, jest to, że ze względu na swoją różną płeć i osobiste doświadczenia rodzicielskie patrzymy na rodzicielstwo z dwóch różnych perspektyw – kobiecej i męskiej, matczynej i ojcowskiej. Pomaga to często w zobaczeniu i zaakceptowaniu odmiennych podejść do wszelkich problemów, jakie mamy w kontaktach z dziećmi.

Warsztaty dla rodziców to spotkania, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.

Warsztat ma na celu pomoc rodzicom dzieci w każdym wieku w budowaniu zdrowej, pełnej miłości i szacunku relacji z dzieckiem przy jednoczesnym przekazywaniu dziecku norm, zasad i poszanowania dla granic. Podczas zajęć rodzice dowiedzą się jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami, jak je zachęcać do współpracy i samodzielności, jak nagradzać i co robić zamiast karania. Każdy warsztat to również praktyczne przećwiczenie nowych umiejętności oraz rozmowy o konkretnych problemach uczestników. Warsztat jest przeznaczony dla rodziców pragnących rozwijać się jak również przeżywających różnego rodzaju trudności wychowawcze.

 

Tematyka warsztatu:
1. Jak rozpoznawać uczucia dziecka i pomóc mu radzić sobie z uczuciami.
2. Jak zachęcać dziecko do współpracy.
3. Co zamiast karania.
4. Jak konstruktywnie rozwiązywać problemy i konflikty i wspólnie znajdować rozwiązania.
5. Jak zachęcać do samodzielności.
6. Jak uwalniać dziecko od grania ról i sprawić, by uwierzyło w siebie.
7. Jak chwalić i zachęcać by budować realne poczucie własnej wartości dziecka.

Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi: dyskusje, udział w scenkach, ćwiczenia, praca w grupkach. Grupa ma charakter zamknięty, liczba uczestników jest ograniczona ze względu na warsztatowy charakter grupy – max.15 osób.
Cykl obejmuje 6 spotkań, po 3 godziny, mniej więcej raz na dwa tygodnie,
w czwartki w godzinach 18.00-21.00.
Terminy:  27.09, 11.10, 25.10, 08.11, 22.11, 29.11.2018

Inwestycja: 390 zł (66 zł za spotkanie), od pary 650 zł. Możliwa płatność w ratach.

Miejsce: Poradnia Rodzinna przy Parafii pw. Św. Anny we Wrocławiu-Praczach Odrzańskich, ul. Brodzka 160.
Zapisy i informacje:
Agnieszka Helwing-Brodala, tel. 503 41 38 51, e-mail: kontakt@familandia.pl

PROWADZĄCY:

Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog o specjalizacji poradnictwo, absolwentka Szkoły Agnieszka Helwing-BrodalaPsychoterapii we Wrocławiu (terapia Gestalt), trener Wideotreningu Komunikacji, terapeuta pedagogiczny, psychoterapeuta, obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego uprawniającego do certyfikacji w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Pracuje z rodzinami i nauczycielami wspierając ich w trudnościach wychowawczych, autorka projektów edukacyjnych i wychowawczych dla rodziców i nauczycieli oraz projektów wspierających matki w początkowym okresie macierzyństwa. Prowadzi terapię pedagogiczną dzieci i psychoterapię osób dorosłych, stale pracuje pod superwizją.

 

Paweł Romaszko – psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta, posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, absolwent Szkoły Psychoterapii we Wrocławiu (terapia Gestalt). Pracuje w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej, prowadzi Paweł Romaszkozajęcia indywidualne i grupowe o charakterze terapeutycznym, interwencyjnym i edukacyjnym. Udziela konsultacji rodzicom i nauczycielom w trudnych sytuacjach wychowawczych oraz w pracy z grupą. Prowadzi psychoterapię dzieci i osób dorosłych, stale pracuje pod superwizją. Zajmuje się także treningiem biofeedback.

 

 

Nasze rekomendacje:

rekomendacje Włodowice-page-001

RekomendacjeIMG