Warsztaty u Radosnych Bąbelków

plakat warsztaty
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY DLA RODZICÓW!

Spotkania we wtorki w godz. 17.15 – 19.15
Klub Dziecięcy Radosne Bąbelki
Wrocław, ul. Bolesławiecka 7A

Koszt: 50 zł za spotkanie

Zapisy:
e-mail: klub@radosnebabelki.pl lub tel. 510-185-514

 

29.09.2015 – Rodzicielstwo przez zabawę

288_3264x2448_all-free-download.com_3490946Zastanawialiście się Państwo w jaki sposób najlepiej dotrzeć do własnego (lub cudzego) dziecka? Co do niego przemówi, jak nawiązać kontakt, jak pokierować nim, żeby wyrosło na dobrego i jednocześnie silnego człowieka? Takim niesamowitym sposobem na komunikację i budowanie relacji z dziećmi jest zabawa – działanie, któremu oddają się, czasem bez pamięci, wszystkie dzieci. Dzięki zabawie możemy pomóc dzieciom zrozumieć zawiłości społecznego świata, przeżyć trudne emocje i wypróbować swoją siłę. Jakie zabawy pomagają dzieciom wzrastać? – na te pytanie znajdziecie odpowiedź podczas warsztatu. Warsztat przeznaczony jest dla rodziców dzieci 0-10 lat.

 

06.10.2015 – Komunikacja z małym dzieckiem? To proste!

Najważniejszymi aktywnościami młodego człowieka są odkrywanie świata i zabawa. Bardzo często jednak w podejmowanych działaniach dziecko ma zupełnie inne wyobrażenie niż dorośli, potrafi mocno wyrażać swojesad_boy_204923 zdanie oraz z wielkim uporem dążyć do zamierzonego celu. Jak w takich warunkach wygląda komunikacja z małym odkrywcą? Otóż czasem bardzo trudno… Warsztat wskazuje na dobre sposoby polepszenia komunikacji ze swoją pociechą w wieku 0-5 lat oraz pomaga zobaczyć go w innym świetle.

 

03.11.2015 – Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko?

walka, agresjaZłość jest naturalną emocją, którą odczuwa każdy z nas. Co się dzieje jednak, gdy dominuje ona w repertuarze naszych reakcji? Lub, gdy, choć rzadko, ale przebiega w bardzo burzliwy sposób? Czy to, jak okazujemy naszą złość oddziałuje na dzieci? Kiedy jest to wpływ negatywny? Jak poradzić sobie z własnymi wybuchami złości? Warsztat przeznaczony jest dla rodziców dzieci w każdym wieku.

 

 

17 i 24.11. oraz 01 i 08.12.2015
Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice?

Cykl 4 spotkań dla rodziców. Warsztat przeznaczony jest dla osób, któresnarling_child chciałyby poznać inne metody wychowawcze niż użycie kar fizycznych. Podczas spotkań rodzice uczą się jak odczytywać emocje dziecka i pomagać mu sobie z nimi radzić, jak dyscyplinować dziecko z miłością i szacunkiem oraz zachęcać je do współdziałania. Warsztat przeznaczony jest dla rodziców dzieci w każdym wieku.

 

15.12.2015 – Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?

blue_eyeCzym charakteryzuje się poczucie wartości? Jak prowadzić dzieci, jak je wychowywać, aby mogły mieć realne poczucie własnej wartości? Co może w tym celu zrobić rodzic i opiekun? Spotkanie pomaga odpowiedzieć na powyższe pytania i wskazuje obszary, które warto rozwijać u dzieci. Warsztat przeznaczony jest dla rodzicow w każdym wieku.

 

 

Prowadząca:

Aga cz-b 2Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog o specjalizacji poradnictwo, trener Wideotreningu Komunikacji, absolwentka Szkoły Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu. Pracuje z rodzinami wspierając je w trudnościach wychowawczych, prowadząc konsultacje indywidualne i warsztaty dla rodziców. Autorka projektów edukacyjnych dla rodziców i nauczycieli oraz projektów wspierających matki w początkowym okresie macierzyństwa. Prowadzi również terapię pedagogiczną.