Wesołych Świąt

  • Wszystkim Państwu życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,
    pełnych ciepła i wzajemnego zrozumienia

    oraz
    obfitującego w dobre wydarzenia Nowego Roku 2015.

    Do Siego Roku! 🙂

 

 

plakat warsztaty 2015 protPrzygotowaliśmy już część propozycji warsztatowych dla rodziców i opiekunów na rok 2015 – w większości są to warsztaty dofinansowywane, serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty! Szczegóły

 

  •  Zapraszamy do nowego Gabinetu Terapeutycznego. W ofercie proponujemy terapię logopedyczną, pedagogiczną, psychologiczną, biblioterapię oraz doradztwo zawodowe i wychowawcze. Szczegóły w zakładce „Gabinet Terapeutyczny”.

 

 

  • W ramach Poradni Rodzinnej przy Parafii pw. Św. Anny we Wrocławiu – logo WrocławiaPraczach Odrzańskich jest możliwość skorzystania z konsultacji specjalistów (prawnika, pedagoga, psychologa, doradcy życia rodzinnego i duszpasterza), wzięcia udziału w warsztatach dla Rodziców z cyklu „Rozumieć dziecko” oraz warsztatach dla mam z dziećmi do 1-go roku życia pt.: „Być mamą”. Oferta Poradni jest bezpłatna, współfinansowana przez Gminę Wrocław (www.wroclaw.pl).

 

  • Warsztaty dla rodziców zrealizowane w ramach Poradni Rodzinnej w II połowie roku 2014:
Temat Termin Miejsce
1. Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka? 18.09.2014 Dom Katechetyczny
ul. Brodzka 160
2. Jak wspierać rozwój przedszkolaka – zabawy przygotowujące do przyszłej nauki czytania i pisania. 25.09.2014 Przedszkole nr 62
ul. Stabłowicka 97
3. Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz. I 02.10.2014 Dom Katechetyczny
ul. Brodzka 160
4. Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz. II 09.10.2014 Dom Katechetyczny
ul. Brodzka 160
5. Tablet zamiast kota, czyli o dzieciach w świecie nowych technologii 16.10.2014 Dom Katechetyczny
ul. Brodzka 160
6. Emocje dziecka – skąd wiedzieć, co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić? 23.10.2014 Przedszkole nr 62
ul. Stabłowicka 97
7. Słowa mają moc, czyli o sztuce doceniania. 20.11.2014 Dom Katechetyczny
ul. Brodzka 160
8. Nie chcesz wychować niejadka? Bobas Lubi Wybór! 27.11.2014 Przedszkole nr 62
ul. Stabłowicka 97
9. Procesy integracji sensorycznej w rozwoju małego dziecka. 04.12.2014 Przedszkole nr 62
ul. Stabłowicka 97
10. Wychowanie chrześcijańskie w praktyce. 11.12.2014 Dom Katechetyczny
ul. Brodzka 160

Warsztaty odbywają się w Przedszkolu nr 62, ul. Stabłowicka 97 oraz w Poradni Rodzinnej przy ul. Brodzkiej 160 (budynek Domu Katechetycznego, nieotynkowany dom po tej samej stronie ulicy co Kościół pw. Św. Anny).
Podczas warsztatów zapewniamy opiekę nad dziećmi w sali zabaw.
Można zapisywać się na pojedyńcze warsztaty.

Opis warsztatów:

Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?
Czym charakteryzuje się poczucie wartości? Jak prowadzić dzieci, jak je wychowywać, aby mogły mieć realne poczucie własnej wartości? Co może w tym celu zrobić rodzic i opiekun? Spotkanie pomaga odpowiedzieć na powyższe pytania i wskazuje obszary, które warto rozwijać u dzieci.
Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog, trener, terapeuta pedagogiczny.

Jak wspierać rozwój przedszkolaka – zabawy przygotowujące do przyszłej nauki czytania i pisania.
Warsztat jest skierowany do rodziców dzieci przedszkolnych. Na warsztacie dowiesz się jakie umiejętności powinno posiadać dziecko, aby dobrze radzić sobie w szkole. Warsztat będzie pełen propozycji praktycznych zabaw dla dzieci. Zobaczysz, jak w formie ciekawych zabaw wspierać te umiejętności od najmłodszych lat.
Prowadząca: Lidia Sieklucka – pedagog, logopeda, nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz.I.
Drugi i trzeci rok życia to trudny czas w życiu dziecka, pełen wyzwań, intensywnych i skrajnych emocji. Rodzice dwu i trzylatków często potrzebują pomocy i czują się bezradni lub obwiniają siebie za trudne zachowania dziecka.
Co zrobić kiedy maluch złości się, krzyczy, kładzie na ziemi i tupie nogami? Jak poradzić sobie z atakami histerii? Tego dowiesz się na warsztacie!
Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog, trener, terapeuta pedagogiczny.

Mały terrorysta, czyli o dziecięcych atakach złości – cz.II.
Druga część warsztatu ma na celu praktyczne przećwiczenie teorii, którą uczestnicy poznają w części pierwszej. Bo rozmowa o rozkrzyczanym dwulatku to zupełnie co innego niż próba zapanowania nad pragnącym postawić na swoim, ukochanym maleństwie. To spotkanie ma na celu przyjrzenie się konkretnym, z życia wziętym przykładom uczestników i wspólną próbę poszukiwania dobrych rozwiązań. Warsztat przeznaczony dla osób uczestniczących w części I.
Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala – pedagog, trener, terapeuta pedagogiczny.

Tablet zamiast kota, czyli o dzieciach w świecie nowych technologii
XXI wiek to czas dominacji technologii i mediów. Dzieci przychodzący na świat są obecnie „cyfrowymi tubylcami” – wirtualny świat nie stanowi dla nich alternatywnej rzeczywistości lecz jest po prostu jednym z jej aspektów. Rodzice, nawet Ci dobrze zorientowani w zaawansowanych funkcjach urządzeń elektronicznych są często bezradni w kwestii „wprowadzania” dziecka w ich użytkowanie. Kiedy dziecko powinno zacząć korzystać z komputera? Jak je do tego przygotować? Czy kupować przedszkolakowi telefon? Co zrobić, kiedy maluch nie daje odciągnąć się od szklanego ekranu? Zapraszam na warsztat pomagający w odbyciu wspólnej wędrówki przez dziecięcy debiut w cyfrowym świecie.
Prowadząca: Joanna Anioł – psycholog, pedagog, coach.

Emocje dziecka – skąd wiedzieć, co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić?
Czemu on/ona tak się zachowuje? Czemu spokojne, zazwyczaj chętne do współpracy dziecko czasem potrafi rzucić się na ziemię, krzyczeć, wierzgać, szczypać i gryźć inne dzieci, a jak wpada w płacz, to jest to czarna rozpacz? Czemu tłumaczenie i racjonalne argumenty w żaden sposób nie docierają do dziecka w takim stanie, choć zazwyczaj udaje nam się ze sobą porozumieć bez większych problemów? I wreszcie: co w takim razie robić, skoro żadne tłumaczenia nie pomagają, a ja zaczynam tracić głowę i cierpliwość? To pytania, które zadaje sobie większość dorosłych na co dzień opiekujących się dziećmi. Spotkanie jest próbą znalezienia na nie odpowiedzi.
Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala, pedagog, trener, terapeuta pedagogiczny.

Słowa mają moc, czyli o sztuce doceniania.
Wierzę w Ciebie. Kocham Cię. Uda Ci się – jak często słyszeliście takie komunikaty? Jak często mówicie je swoim dzieciom? Co sprawia, że jako dzieci a potem dorośli potrafimy myśleć o sobie pozytywnie? Skąd wiemy, że możemy być z siebie dumni? To warsztat o tym jak ważne jest pozytywne wzmacnianie dziecka, co się wiąże z docenianiem i jak dobrze doceniać dziecko.
Prowadząca: Agnieszka Helwing-Brodala, pedagog, trener, terapeuta pedagogiczny.

Nie chcesz wychować niejadka? Bobas Lubi Wybór!
Rozszerzanie diety 6-miesięcznego dziecka – jak się do tego zabrać? Co zrobić, aby nasze maleństwo chętnie jadło? Jak uniknąć łyżeczkowych samolocików i wyliczanek? BLW jest świetnym rozwiązaniem. Dziecko nie może doczekać się posiłku, który zje samodzielnie, przy wspólnym stole razem z rodzicami. Przy tym świetnie się bawi, rozwija umiejętności manualne i, co najważniejsze, je to co my, czyli nie ma mowy o blendowaniu! Podczas warsztatu opowiem o moich doświadczeniach z BLW, które zdobywałam razem z moją obecnie 14 – miesięczną córką.
Prowadząca: Patrycja Syska, mama propagująca metodę Bobas Lubi Wybór

Procesy integracji sensorycznej w rozwoju małego dziecka.
Celem warsztatu jest przybliżenie terminu integracja sensoryczna, przedstwienie prawidłowości rozwoju procesów integracji sensorycznej u dzieci, zapoznanie rodziców z objawami mogącymi świadczyć o zaburzeniach w przetwarzaniu bodźców sensorycznych, przedstawienie propozycji ćwiczeń i zabaw ruchowych stymulujących rozwój procesów integracji sensorycznej do wykonywania z dziećmi.
Prowadząca: Anna Peisert – psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej.

Wychowanie chrześcijańskie w praktyce.