Wiosna w pełni

Wiosna dookoła nas. Przyroda nic sobie nie robi z pandemii i naszej izolacji, jak co roku bez ustanku i bez naszego udziału rozwija się, tworząc piękne obrazy. W wielu ludziach budzi się nadzieja. Do każdej sytuacji potrafimy się jako ludzie przyzwyczaić. Obyśmy wyszli z tego doświadczenia mądrzejsi i z rozwagą dbający o życie i naszą Ziemię.

Na naszych profilach na Facebooku codziennie publikujemy różne sposoby na radzenie sobie ze stresem i napięciem. Polecamy – zaglądajcie tam, dzielimy się na nich swoim doświadczeniem i wiedzą terapeutyczną, a czasem publikujemy coś śmiesznego dla rozluźnienia.

Profil Stowarzyszenia FamiLANDIA: https://www.facebook.com/familandia/
Profil Szkolenia FamiLANDIA: https://www.facebook.com/SzkoleniaFamilandia/

Zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi przeszliśmy od 16.03.2020 w tryb pracy zdalnej. Odwołaliśmy wszystkie planowane przez nas szkolenia dla nauczycieli i logopedów oraz warsztaty dla rodziców od marca do końca kwietnia. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych zaplanowanych spotkaniach, zgodnie z sytuacją w naszym kraju. Wszystkie konsultacje indywidualne przenosimy z gabinetów do sieci via Skype lub telefonicznie. 
Jeśli potrzebujesz, spotkaj się z nami telefonicznie lub online. W tym trudnym czasie możemy udzielić Ci wsparcia. Zapisy na konsultacje prowadzi Agnieszka Helwing-Brodala – tel. 503 41 38 51


Grupa psychologów i psychoterapeutów z całej Polski utworzyła wspólny projekt bezpłatnego wsparcia psychicznego dla społeczeństwa w obliczu koronawirusa. Zajrzyjcie na stronę:
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl – tam możecie znaleźć specjalistów, z którymi można porozmawiać telefonicznie lub online.
Bardzo dziękujemy pomysłodawcy i wszystkim specjalistom za inicjatywę! „Jako ludzkość po raz pierwszy od ponad 100 lat mierzymy się z globalną epidemią. W tej trudnej sytuacji społeczność psychologów i psychoterapeutów oferuje bezpłatną pomoc osobom szczególnie narażonym na negatywne skutki psychologiczne pandemii.
Nasze wsparcie kierujemy w szczególności do:
– członków personelu medycznego i innych służb zaangażowanych w działania związane z zagrożeniem koronawirusem,
– osób objętych kwarantanną,
– osób, które w związku z wprowadzonymi ograniczeniami straciły z dnia na dzień źródło dochodu,
– osób, które są w kryzysie psychicznym i odmówiono im innej formy pomocy ze względu na epidemię (np. przyjęcia na oddział dzienny szpitala psychiatrycznego)”