Współpraca z trudnym rodzicem

Termin: 12.10.2019 w godz. 09.00-14.00

Miejsce: Zespół Szkół nr 18, ul. Młodych Techników 58, Wrocław

Opis szkolenia:
Częścią pracy nauczyciela jest współpraca z rodzicami, bywa tak, że jest to część najtrudniejsza. Kontakt z rodzicem roszczeniowym, agresywnym często przeradza się w konflikt, wywołuje silne emocje i problem związany z dzieckiem schodzi na dalszy plan. Dużym wyzwaniem jest  umiejętne stawianie granic, chronienie siebie w konfrontacji z trudnym rodzicem i jednoczesne nie wycofywanie się z rzeczowej rozmowy na temat dziecka. Zrozumienie tego co się dzieje u nas i u rodzica w trakcie trudnej rozmowy pomoże szukać wspólnych płaszczyzn porozumienia, a jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej kompromisu.  Warto poznać asertywne techniki komunikowania się, przećwiczyć porozumiewanie się w trudnej sytuacji oraz nauczyć się pozyskiwać rodzica jako partnera w pracy wychowawczej. 

Program szkolenia
1. Charakterystyka  „ trudnego rodzica”?
2. Wykorzystanie zasad efektywnej komunikacji oraz postawy asertywności w komunikacji z rodzicami.
3 Minimalizowanie barier komunikacyjnych w kontakcie z rodzicami/opiekunami.
4. Wyznaczanie zasad i granic w kontakcie z rodzicem/opiekunem.
5. Wykorzystanie doświadczenia oraz umiejętność zachowania spokoju w niekomfortowych warunkach (panowanie nad emocjami). Pułapki psychologiczne: lęk, złość, poczucie niskiej wartości.


Prowadząca: mgr Anna Mazurczyk-Peisert – psycholog, psychoterapeuta systemowy, terapeutka integracji sensorycznej, założycielka Ośrodka Integracji Sensorycznej „Harmonia” we Wrocławiu.

Koszt: 160 zł  od osoby. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl  (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 695-745-135, 503 41 38 51