Życie wewnętrzne kobiety w ciąży

(i tuż po porodzie)

Zapraszamy Psychoterapeutów pracujących z kobietami w okresie okołoporodowym na szkolenie prowadzone przez Panią Justynę Dąbrowską z Laboratorium Psychoedukacji.

Opis szkolenia:

Przyjrzyjmy się życiu wewnętrznemu kobiety w ciąży. Jak możemy rozumieć to, co się z nią wtedy dzieje? Dlaczego to nie jest „Czas oczekiwania”? Ciąża jest kryzysem rozwojowym – z jakimi konfliktami wewnętrznymi mamy wtedy do czynienia? Jak przebiega proces przeistaczania się z dziecka swojej matki w matkę swojego dziecka? Jak zmienia się ciało w ciąży i jak na to wszystko patrzy umysł? Jakie siły kultury utrudniają rodzenie siłami natury? Czy „Gdy rodzi się matka umiera kobieta”? – czyli: o rewolucji w relacjach ze światem po porodzie.  Jak możemy  rozumieć obniżenie nastroju i depresję po porodzie i dlaczego coraz częściej radość przychodzi z opóźnieniem?

Prowadząca:

Justyna Dąbrowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, certyfikowana psychoterapeutka EAP. Pracuje w podejściu zintegrowanym. Ukończyła Studium Psychoterapii przy LP oraz szkolenie „Parent infant psychotherapy” w Anna Freud Center. Zajmuje się okresem okołoporodowym, terapią relacji rodzic-niemowlę, prowadzi także psychoterapię indywidualną dorosłych.
Pisze, redaguje i publikuje. Jako autorka wydała między innymi:  „Spojrzenie wstecz. Rozmowy”, „Matka młodej matki”, „Nie ma się czego bać. Rozmowy z Mistrzami”. Jako współautorka: “Jaka piękna iluzja” (wraz z Magdaleną Tulli), “Rozmowy o odpowiedzialności” i “Psychoterapia dziś” (prace zbiorowe). Z Laboratorium Psychoedukacji związana od 20 lat.

Termin: 05.10.2019 w godz. 10.00-17.00 z godzinną przerwą obiadową

Miejsce: Wrocław, Zespół Szkół nr 18, ul. Młodych Techników 58

Koszt: 250 zł. W cenę wliczona jest przerwa kawowa, zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe dla uczestników.

Zapisy i kontakt: e-mail: szkolenia@familandia.pl (w tytule proszę podać nazwę szkolenia), tel. 503 41 38 51